logo

Na počest ppor. Michala Braniše proběhl v Praze fotbalový turnaj

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V týdnu od 7. do 9. září 2016 proběhl v Praze již 19. ročník memoriálu podporučíka Michala Braniše, který byl zastřelen při služebním zákroku v tramvaji v pražských Nuslích. A právě na počest tohoto policisty se od roku 1998 koná každoročně fotbalový turnaj za účasti vybraných policistů Pohotovostních motorizovaných jednotek. Letošního ročníku se tak zúčastnilo osm policejních týmů z Prahy, Brna, Hradce Králové, Zlína, Ostravy, Košic a Trnavy, které změřily síly v Praze na fotbalovém stadionu PSK Union Strašnice.

Ještě před tímto turnajem proběhl pietní akt u pomníku podporučíka Michala Braniše, který je umístěný v areálu Pohotovostní motorizované jednotky v Praze 8 – Ďáblice. Tohoto aktu se mimo jiné zúčastnil ředitel pražské policie plukovník Mgr. Miloš Trojánek a náměstek pro vnější službu plukovník Mgr. Zdeněk Bezouška.

Další den začal zmiňovaný fotbalový turnaj, ze kterého nakonec vyšli vítězně policisté ze Zlína, stříbro získali policisté z Prahy (tým FC 158) a bronz si odvezli kolegové z Brna.

Celkové pořadí:
1. Zlín
2. SKP FC 158 Praha
3. Brno
4. Ostrava
5. Trnava
6. Hr. Králové
7. Praha
8. Košice

Slavnostního vyhlášení výsledků se zúčastnila senátorka obvodu Prahy 10 Mgr. Ivana Cabrnochová, náměstek ředitele Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy pro ekonomiku plk. Ing. Pavel Dombrovský, vedoucího odboru Pohotovostní motorizované jednotky mjr. Mgr. Luděk Pleger a sponzor HS Sport Jaroslav Hrdlička, kteří předali ceny pro nejlepší hráče.

Těmi se stali:
Nejlepší brankař – Jakub ANDREJKO z Ostravy

Nejlepší hráč – Roman SMUTNNÝ z Brna

Nejlepší střelec – Tomáš MATOUŠEK ze Zlína

Dík patří organizátorům ze Sportovního klubu policie FC 158 Praha o. s. a policistům Pohotovostní motorizované jednotky Praha za velmi zdařilý průběh a ze všech stran kladně hodnocený turnaj. Tato setkání se pro policisty z pohotovostních motorizovaných jednotek a oddělení hlídkové služby stalo již tradicí. Organizátoři tímto děkují sponzorům – J & T Banka, a. s., PUMA, HS SPORT, tiskárna TISKAP, Úřadu městské části Praha 5 a Úřadu městské části Prahy 10 – za finanční příspěvky k zajištění tohoto turnaje.

por. Bc. Jan Daněk, PČR