logo

Na pořádek v okolí volebních místností pomáhají policistům v Praze dohlížet strážníci MP Praha

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ode dnešního dne bude na celém území České republiky probíhat volba hlavy státu. Na území hlavního města Prahy je několik desítek volebních místností, kdy pražské policii vyvstává zákonná povinnost dohlížet na těchto místech na klid a veřejný pořádek.

Jelikož se ale jedná o velké množství míst, která musíme v rámci volebního víkendu dozorovat, budeme určitě na tomto dohledu úzce spolupracovat s Městskou policií hlavního města Prahy. Pro průběžný dohled tak budou tato místa rozdělena, téměř na půl, mezi pražské policisty a strážníky městské policie.

Volební místnosti budou dozorovány hlídkami v terénu průběžně v rámci výkonu služby, kdy konkrétní hlídky budou mít ve své kompetenci vždy několik volebních místností najednou.

V rámci zajištění klidu a veřejného pořádku nebudeme dozorovat ale pouze volební místnosti, ale také místa, kde budou následně hlasy voličů sčítány. Na těchto místech budou pevné hlídky po celou dobu až do skončení.

Stran voleb apelujeme na každého. Pokud byste se setkali s čímkoli nestandardním, nebo dokonce podezřelým, neváhejte a informujte o této mimořádnosti policisty prostřednictvím linky tísňového volání 158.

V Brně odchytávali strážníci ve volební místnosti holuba
„Do volební místnosti v centru Brna vlétl v pátek odpoledne holub a působil prý značný rozruch mezi voliči. Na linku 156 to brněnským strážníkům oznámil školník. Dispečera městské policie také informoval, že má ve škole vybavení pouze na vymetání pavučin, ale tím ptáka nezaplaší. Strážníci holuba lapili a vypustili. Postarala se o to odchytová služba městské policie,“ uvedl mluvčí MP Brno Jakub Ghanem.

por. Mgr. Tomáš Hulan, Policie ČR