logo

Na požár dílny v Želechovicích nad Dřevnicí upozornil štěkáním pes

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Požár kůlny s dřevem v blízkosti rodinného domu na ulici Podřevnická v Želechovicích nad Dřevnicí byl hasičům ohlášen v 01:52 hodin. Požární poplach byl vyhlášen profesionálním hasičům z centrální požární stanice Zlín a dobrovolným hasičům z Želechovic nad Dřevnicí i z Lípy. Hasiči vyjeli dohromady s třemi automobilovými stříkačkami a jedním dopravním automobilem.

Průzkum potvrdil možné rozšíření požáru na okolní stavby. Hasiči v dýchacích přístrojích vytvořili tři útočné proudy C vody ze dvou stran objektu. Do šesti minut od příjezdu měli požár pod kontrolu. Hasební práce byly ukončeny v 3:13 hodin. Místo požáru bylo předáno k dohlídce dobrovolným hasičům z Želechovic nad Dřevnicí.

Majitelka sdělila, že na požár ji upozornila sousedka, kterou vzbudil štěkáním pes. Přítel majitelky popojel od hořícího objektu s vozem Toyota RAV. Tím zabránil k rozšíření požáru na automobil a sousední dřevěný objekt. Pak roztáhl zahradní hadici a začal plameny hasit vodou až do příjezdu hasičů. Automobil z boku poškodily plameny.

Vyšetřování příčiny požáru bude pokračovat v sobotu, v dopoledních hodinách.

nprap. Roman Žemlička, HZS ZLK