logo

Na požár lesa na Rakovnicku upozornil svou majitelku kůň Danken, společně doběhli pro hasiče

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Stejně jako i v jiné dny, vyrazila v úterý večer jezdkyně Klára na svém Španělském valachovi Dankenovi na projížďku. Není to tak dlouho, kdy se jí kůň splašil před blikajícím policejním vozem, a tak se majitelka v posledních dnech a týdnech snažila, aby si Danken na majáky zvykl.

V úterý večer se jela projet poblíž Svojetína na Rakovnicku. Při projížďce lesem se kůň rozběhl a začal z lesa utíkat pryč, což se majitelce zdálo divné, a proto šla místo v lese zkontrolovat. Objevila tam požár.

Okamžitě vytočila tísňovou linku a na místo přivolala hasiče. Vzhledem k tomu, že se přesné místo v lese složitě popisovalo, doběhla i s Dankenem k nejbližší cestě, kde počkala na přijíždějící hasiče.

Před hasičskými vozy pak Danken cválal přibližně kilometr, až je dovedl k místu požáru. Díky včasnému nahlášení se požár nestačil rozšířit. Hasiči tak jedním vodním „C“ proudem zlikvidovali požár na ploše přibližně 40×10 metrů. Na místě zasahovala se dvěma cisternovými vozy profesionální jednotka hasičů z Rakovníka.

MrK, Týdeník Policie