logo

Na přejezdu na Zličíně se střetla Octavia s osobním motorovým vlakem

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve čtvrtek večer došlo v Praze, v ulici Na Radosti, ke střetu osobního vozidla Škoda Octavia s osobním motorovým vlakem.

Vlak jel podle prvotních informací ze Smíchovského nádraží směrem na Zličín. Řidič Octavie vjel na železniční přejezd v době, kdy se k němu blížil zmíněný vlak.

Osobní vůz odstavil řidič po střetu za přejezdem, vlak zastavil rovněž několik desítek metrů za tímto přejezdem.

Na místo vyrazily posádky RZP, RV a Inspektor provozu ZZS HMP, jednotky HZS Praha ze stanic Smíchov a Petřiny, jednotka HZS SŽDC Praha, dále pak hlídky PMJ Praha, MOP Zličín, Oddělení železniční policie Praha a Oddělení dopravních nehod. K místu zamířil také velitel směny HZS Praha ze stanice Centrála. Shodou náhod pak místem projížděli hasiči pražského dopravního podniku, kteří u nehody samozřejmě také zastavili.

Řidič osobního vozu vyvázl bez zranění. Stejně tak nebyl zraněn nikdo ve vlaku. Provoz na trati musel být po dobu zásahu složek IZS zastaven. Stejně tak byla uzavřena i ulice Na Radosti. V době příjezdu složek IZS na místo dopravní nehody bylo světelné a zvukové výstražné zařízení na přejezdu v provozu.

Příčiny a okolnosti vzniku nehody vyšetřují dopravní policisté. ČD zavedly mezi Smíchovským nádražím a Hostivicemi náhradní autobusovou dopravu.

MrK, Týdeník Policie