logo

Na přejezdu v Liberci došlo ke střetu vlaku s osobním vozem

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V úterý kolem sedmé hodiny ranní vyjížděli policisté k dopravní nehodě, která se stala v Liberci – Doubí, na železničním přejezdu v ulici Pilínkovská, který je chráněn výstražnými kříži. Došlo zde ke střetu osobního vozidla Peugeot s osobním vlakem.

Řidič osobního vozidla jel ulicí Pilínkovská ve směru od Šimonovic k ulici Kaplanova. Pravděpodobně nerespektoval signalizační zařízení železničního přejezdu a vjel na něj v době, kdy svítila střídavě přerušovaná červená světla. V tu dobu jel ve směru od Liberce na Turnov osobní vlak, jehož strojvedoucí i přes intenzivní brždění nedokázal střetu zabránit. Vlaková souprava narazila do pravé boční části vozidla, které bylo dále přes pravý bok vlakové soupravy odhozeno do levého příkopu. Zde došlo k poškození zabezpečovacího zařízení železničního přejezdu.

Ve vlakové soupravě se v té době nacházeli pouze dva strojvedoucí. Při nehodě došlo naštěstí pouze k lehkému zranění řidiče osobního vozidla, kterého z místa nehody převezlo na ošetření do Krajské nemocnice Liberec vozidlo Zdravotnické záchranné služby. Na místě zasahovali drážní hasiči. Ještě před převozem do nemocnice podrobili policisté zúčastněné řidiče orientačním dechovým zkouškám na alkohol, které byly v obou případech negativní. To, zda-li byl řidič osobního vozidla ovlivněn jinou návykovou látkou, bude zřejmé až po provedném rozboru krve. Na poškozeném vozidle a železničním zařízení byla vyčíslena předběžná škoda ve výši 570 tisíc korun.

Dopravní nehodou se i nadále zabývají policisté z Dopravního inspektorátu policie Liberec.

por. Bc. Vladimíra Šrýtrová, Policie ČR