logo

Na přejezdu ve Vratislavicích uvízl nákladní automobil, o chvíli později do něj narazil osobní vlak

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V úterý 22. ledna, krátce před osmou hodinou, obdrželi policisté integrovaného operačního střediska v Liberci oznámení o srážce osobního vlaku a nákladního vozidla na přejezdu v ulici Prosečská ve Vratislavicích.

Nákladní automobil pravděpodobně uvízl na přejezdu s označením P5508 a strojvedoucí pravidelného vlakového spoje již nebyl schopen střetu zabránit. Nikomu z cestujících se nic nestalo. Střet si vyžádal pouze hmotné škody.

Provoz na ulici Prosečská a stejně tak provoz na železniční trati byl přerušen z důvodu vyšetřování okolností a příčin nehody. Na místě byli kromě policistů také pracovníci Správy železniční dopravní cesty.

Provedené dechové zkoušky jak u řidiče nákladního vozidla, tak také u strojvedoucího byly negativní.

Provoz na trati má být zastaven až do úterního večera. Provoz v Prosečské ulici se podařilo po zadokumentování nehody plně obnovit.

Tisková zpráva Drážní inspekce:
Dne 22. 1. 2019 v 7.57 hodin se v Liberci střetl osobní vlak Os 2652 s nákladním automobilem. Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací bez závor. Při mimořádné události nebyl nikdo zraněn a celkově byly škody odhadnuty na více než 25 milionů korun (1 mil. eur – vlak, 100 tis. – trať., 200 tis – nákladní automobil). Provoz na trati je přerušen. Drážní inspekce šetří příčiny a okolnosti vzniku mimořádné události v místě jejího vzniku.

por. Bc. Vojtěch Robovský, Policie ČR + Drážní inspekce