logo

Na příjezd Nočních vlků do Prahy dohlížela policie, zasahovat musela proti jejich příznivcům i odpůrcům

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policisté z Prahy i Středočeského kraje dohlíželi v pondělí na příjezd ruské motorkářské skupiny „Noční vlci“ do Prahy. Stejně tak dohlíželi na pohyb jejich příznivců i odpůrců.

Zatímco jejich příznivci na ně čekali na parkovišti u čerpací stanice u Průhonic, jejich odpůrci vyrazili do Průhonic z pražského Opatova.

Na odpočívce u Průhonic došlo před polednem k prvním slovním střetům. Odpůrci i příznivci skupiny si navzájem nadávali, padaly vulgarity. Nicméně se vše obešlo bez zásahu policie. Ta byla na místě přítomna a vzhledem ke stupňující se agresi byly na místo povolány posilové hlídky a také pražská Speciální pořádková jednotka.

V Průhonicích nakonec policisté nemuseli zasahovat. Dohlédli jen na to, aby se účastníci obou akcí v poklidu rozjeli.

Příznivci Nočních vlků se k nim připojili ve chvíli, kdy projížděli okolo. Následně pak společně dojeli na Olšanské hřbitovy, kde uctili památku padlých ruských vojáků.

U Olšanských hřbitovů došlo opět ke konfliktům mezi oběma tábory. Policisté následně museli zakročit proti příznivcům i odpůrcům Nočních vlků. Nejméně dvě osoby byly omezeny na osobní svobodě. Zakročit musela také Speciální pořádková jednotka, která se dále postarala o to, aby se k sobě účastníci obou akcí nedostali.

Po celou dobu opatření dohlíželi na provoz také dopravní policisté, včetně motohlídek.

MrK, Týdeník Policie