logo

Na silnicích v Karlovarském kraji je ledovka, umožněte průjezd záchranářům!

kvk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Kvůli velmi zhoršeným podmínkám jízdy na silnicích na většině území kraje vyzývají záchranáři k maximální opatrnosti a ohleduplnosti

Od ranních hodinách pokryla povrch silnic na většině území kraje ledovka po namrzajícím dešti. Velmi výrazně se tak zhoršily podmínky pro jízdu na vozovkách. Hasiči společně s ostatními složkami IZS zasahují u několika dopravních nehod najednou. Příjezd na místo komplikuje nejen špatně sjízdný namrzlý povrch silnic, ale také ostatní auta blokující průjezd.

Záchranáři tak důrazně apelují na řidiče, aby na zledovatělch vozovkách jezdili s maximální opatrností. V ideálním případě aby v dopoledních hodinách pokud to není nůtné vůbec na silnice nevyjížděli. Pokud již musí vyjet, tak záchranáři žádají o ohleduplnost pro jejich techniku během jízdy k zásahům. Záchranáři rovněž upozorňují na povinnost vytvářet uličku pro průjezd záchranářské techniky v případě, že se motoriské dostanou do kolony. Právě neohleduplnost řidičů v dnešních ranních hodinách velmi výrazně komplikovala dojez záchranných složk na místa dopravních nehod.

Aktuláně hasiči zasahují u dopravní nehody nákladního auta u Šabiny, nehody osobního auta v Loučkách, nehody dvou aut u Kynšperka, u nehody osobního auta u Kraslic a nyní u nehody pěti osobních aut na silnici D6 u Kynšperku nad Ohří.

Tisková zpráva Policie ČR:
Od dnešních ranních hodin déšť a námraza na komunikacích silně komplikují jízdu řidičům v celém Karlovarském kraji. Jen k 10. hodině řešili policisté na celém území kraje více jak tři desítky dopravních nehod. Naštěstí se tyto nehody obešly bez vážnějších zranění.

Nejhorší situace je na Chebsku a na dálnici D6. Krátce po sedmé hodině ranní zablokoval silnici směrem na hraniční přechod Svatý Kříž kamion. Provoz byl obnoven po 10. hodině. Na dálnici D6 došlo krátce před půl devátou na 154 km u Kamenného Dvora směrem na Cheb k hromadné dopravní nehodě 5 osobních vozidel. Tato nehoda značně zkomplikovala provoz na dálnici D6. Začaly se tvořit dlouhé kolony a silnice je zcela uzavřena.

Doporučujeme řidičům, aby jezdili s maximální opatrností a pokud nemusejí, ať raději nevyjíždějí.

AKTUALIZACE 12:00 hodin
Kolony po hromadné dopravní nehodě na dálnici D6 se začínají rozjíždět a dálnice začíná být opět průjezdná. Stoupl počet dopravních nehod, od ranních hodin policisté řeší více než pět desítek dopravních nehod na území celého Karlovarského kraje.

AKTUALIZACE 13:00 hodin
Dálnice D6 bude v úseku Sokolov Cheb opět uzavřena po dobu vyproštění nákladního automobilu po dopravní nehodě. Objízdná trasa je vedena po silnici číslo 606 od Březové na 146 km a nájezd zpět na dálnici D6 na 149 km.

HZS KVK + Policie ČR