logo

Na sloupu vysokého napětí v Benicích cvičila policejní Zásahová jednotka i lezci HZS Praha

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

U silnice mezi pražskými Benicemi a středočeskými Čestlicemi proběhlo ve středu dopoledne cvičení složek IZS, konkrétně Zásahové jednotky KŘP hl. m. Prahy a hasičů – leteckých záchranářů HZS Praha. Na cvičení se rovněž podílel vrtulník Letecké služby Policie ČR.

Dopravu na silnici v průběhu cvičení zastavovali a regulovali strážníci MP Praha a policisté z Prahy IV.

Na místo se kromě zástupců firmy ČEPS, HZS Praha a pražské policie, sjely také jednotky HZS Praha ze stanic Centrála, Krč a Smíchov (vše lezecké skupiny) a Zásahová jednotka KŘP hl. m. Prahy. Z letiště v Ruzyni vzlétl do Benic vrtulník Letecké služby Policie ČR.

Cvičení začalo situací, při které se pachatel nacházel na sloupu vysokého napětí, přičemž bylo vyžádáno jeho sundání pomocí pražské Zásahové jednotky. Policisté se proto ke sloupu dostali pomocí palubního jeřábu z vrtulníku a zajištěného pachatele následně transportovali na zem. Cílem tohoto cvičení bylo procvičení komunikace mezi piloty LS PČR, palubním technikem a samotnou Zásahovou jednotkou.

Dalším námětem byla záchrana dělníka se zdravotní indispozicí ze sloupu vysokého napětí. I v tomto případě byl využit vrtulník Letecké služby Policie ČR, ze kterého se pomocí palubního jeřábu dostali na sloup hasiči – letečtí záchranáři, kteří následně osobu zachránili.

MrK, Týdeník Policie