logo

Na sociální síti se seznámila s mužem, při osobní návštěvě ji pak přivázal k posteli a měl ji dusit

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pondělí večer spěchali brněnští policisté do Dobrovského ulice. Podle svědků tam měla žena vyskočit z okna. Nešťastnice uvedla, že byla na návštěvě u známého, který ji měl svázat a dusit.

Vzhledem k podezřelým okolnostem policisté vyhledali byt a zadrželi podezřelého. Ten dámskou návštěvu přiznal, policistům ale tvrdil, že odešla už před několika hodinami. Případ si převzali kriminalisté z prvního oddělení a obvinili dvaatřicetiletého muže z loupeže a zbavení osobní svobody. Z dosavadního vyšetřování je zřejmé, že se dvojice seznámila přes sociální síť. O průběhu domluvené návštěvy měl však obviněný zřejmě jinou představu. Odcházející ženu měl dusit a vzápětí i svázat.

Žena se z bezvědomí probrala přivázaná k posteli. Policistům uvedla, že ji agresor chodil kontrolovat, ale nic po ní nechtěl. Když se nemohla bránit, vzal jí mobilní telefon, doklady, peníze a sundal jí boty. Ženě se po delší snaze podařilo uvolnit z pout. Pod návalem pochopitelného strachu o život se vyšplhala do střešního okna, kde křičela o pomoc. V momentě, kdy se k ní přiblížil obviněný, pak z okna vyskočila. Při pádu utrpěla poranění, se kterými byla převezena do nemocnice.

Při seznamování přes internet buďte opatrní. První reálná setkání by měla vždy probíhat na veřejných místech.

mjr. Pavel Šváb, Policie ČR