logo

Na Sokolovsku havaroval opilý řidič Volkswagenu, policistům nadýchal více než 1,5 promile

kvk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 29. prosince 2016 kolem půl třetí ráno došlo na silnici II. třídy č. 181 k dopravní nehodě mezi osobním vozidlem Volkswagen a pevnými překážkami – listnatý strom a dřevěné oplocení s drátěným pletivem.

K dopravní nehodě mělo dojít tak, že 40letý řidič jel po uvedené komunikaci ve směru od Královského Poříčí k obci Nové Sedlo. Při projíždění v pravotočivé zatáčky zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, povětrnostním podmínkám a dopravně technickému stavu a povaze komunikace (zatáčka, klesání, mokrý povrch). Následkem toho s vozidlem přejel vlevo do protisměru a následně vlevo mimo komunikaci, kde narazil do listnatého stromu. Poté se s vozidlem přetočil přes střechu vozidla a dopadl na kola vlevo mimo komunikaci, kde došlo k nárazu vozidla do dřevěného oplocení.

Škoda byla předběžně odhadnuta na částku kolem 300 tisíc korun.

Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidiče, který byl z místa převezen vozidlem RLP do nemocnice. Před odjezdem ho policisté ještě vyzvali, aby se podrobil orientační dechové zkoušce na alkohol. Ta vyšla pozitivní. Při opakovaném měření nadýchal 1,56 promile. Dále byl vyzván, aby se podrobil lékařskému vyšetření a odběru krve. Tomu se podrobil. Rozborem odebraného vzorku krve byla zjištěn hodnota téměř 2 promile alkoholu v krvi.

Dopravní policisté v Sokolově nyní 40 letému muži z Karlovarska sdělili podezření ze spáchání přečinu Ohrožení pod vlivem návykové látky. Za tento trestný čin mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta, peněžitý treste nebo zákaze činnosti.

nprap. Kateřina Krejčí, PČR