logo

Na Světovém poháru v biatlonu řešili policisté opilé mladíky, kteří vynášeli z kulturního domu sedačku

vys msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V souvislosti s konáním BMW IBU Světového poháru v biatlonu v Novém Městě na Moravě jsme v průběhu pátečního odpoledne, večera ani noci nemuseli řešit žádnou mimořádnou událost ani žádný případ trestné činnosti.

Stejně tak bez problémů probíhal příjezd fanoušku do Nového Města na Moravě na včerejší podvečerní závod. Na dopravu v okolí Nového Města na Moravě dohlíželi na všech důležitých místech policisté, kteří řidiče v případě potřeby nasměrovali na volná parkoviště. Provoz byl sice opět velmi silný a zejména na silnici ve směru od Žďáru nad Sázavou se nárazově vytvořila plynule jedoucí kolona vozidel. Řidiči byli ale i včera velmi ohleduplní, dbali pokynů policistů a pořadatelů, a tak na příjezdových trasách nedošlo k žádné dopravní nehodě ani jiné kolizi nebo mimořádné události. Stejně tak proběhlo bez problémů zaparkování vozidel na vyhrazených parkovacích plochách.

Kolem půl páté odpoledne jsme přijali oznámení o jedné dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Nehoda se stala v 16.20 hodin na silnici mezi Novým Městem na Moravě a obcí Petrovice, tedy na vyznačené objízdné trase pro vozidla do hmotnosti 3,5 tuny. Dopravní nehoda se obešla bez zranění a účastníci nepožadovali od policie její šetření. Věc si vyřešili na místě sami cestou vyplnění euroformuláře.

Stejně tak bez potíží se po skončení závodu návštěvníci závodu rozjížděli. I večer byl v okolí Nového Města na Moravě velmi silný provoz, ale nedošlo k žádné dopravní nehodě ani jiné mimořádné události v dopravě.

V oblasti veřejného pořádku jsme v nočních hodinách řešili pouze jeden případ protiprávního jednání. Kolem půl dvanácté v noci jsme přijali oznámení, že skupina čtyř podnapilých mladíků vynáší z budovy místního kulturního domu sedačku a přenáší ji na autobusovou zastávku. Policisté vyjeli na místo a zjistili, že čtyřčlenná skupinka mladíků se chová velmi hlučně. Dva ze čtveřice nereagovali na výzvy policistů a chovali se dál hlučně. Navíc tito dva mladíci začali slovně napadat policejní hlídku. Oba mladíky policisté zajistili a převezli je k provedení dalších úkonů na obvodní oddělení v Novém Městě na Moravě. Jeden z dvojice, šestadvacetiletý mladík, pokračoval v napadání policistů i na policejní služebně. Protože byl velmi agresivní, policisté použili donucovací prostředky – hmaty, chvaty a mladíkovi nasadili pouta. U mladíka provedli policisté dechovou zkoušku, který vykázala 1,77 promile alkoholu. Agresivního mladíka policisté převezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. ¨

Druhý – dvacetiletý mladík – byl také v silně podnapilém stavu. Dechová zkouška u něho vykázala 1,85 promile alkoholu. Mladík ale uposlechl výzvy policistů a svého protiprávního jednání zanechal. Policisté věc zadokumentovali jako přestupek na úseku veřejného pořádku a mladíka propustili. Jeho jednání bude řešit ve správním řízení správní orgán.

mjr. JUDr. Dana Čírtková, PČR