logo

Na trhu ve Vídni prý nakoupil kamarádům sazenice konopí, jeho cestu ukončili celníci ve Valticích

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Osobní vůz plný sazenic konopí zadrželi jihomoravští celníci nedaleko bývalého hraničního přechodu Valtice-Schrattenberg.

Ve čtvrtek kontrolovala jedna z hlídek celníků projíždějící vozidla nedaleko bývalého hraničního přechodu ve Valticích. Krátce po poledni byl ke kontrole vytipován osobní vůz s českou státní poznávací značkou přijíždějící z Rakouska. Řidič cestoval sám a na dotaz celníků, zda převáží nějaké zboží, odpověděl, že v kufru veze řezy marihuany.

Celníci provedli kompletní prohlídku vozu. V zavazadlovém prostoru našli tři kartony se sazenicemi konopí. Další dva se nacházely na zadních sedadlech auta. Celkem se jednalo asi o 260 kusů rostlin. Muž uvedl, že rostliny nakoupil na trhu ve Vídni a veze je kamarádům, kteří ho o ně požádali.

Muže i jeho náklad celníci zadrželi a přivolali kolegy z Celní protidrogové jednotky, kteří případ převzali k dalšímu šetření. Za nedovolené nakládání s omamnými a psychotropními látkami hrozí pachateli trest odnětí svobody na dobu jednoho roku až pěti let nebo peněžitý trest.

por. Mgr. Lada Temňáková, Celní správa