logo

Na troleji v Zábrdovicích visela žehlička, strážníky upozornil projíždějící řidič

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na velmi neobvyklé nebezpečí, které hrozilo zejména lidem v projíždějících autech, upozornil včera dopoledne jeden z řidičů v Zábrdovicích. Při čekání na zelenou před semaforem ve Vranovské ulici mírně pozvedl hlavu k nebi a ke svému překvapení uviděl houpající se žehličku. Visela na elektrickém vedení přibližně ve výšce pěti metrů.

O chvíli dřív ji totiž pravděpodobně někdo vyhodil z okna a jen shodou šťastných okolností se koncem přívodního kabelu omotala kolem troleje. Nebezpečný kousek, který by možná našel své místo v televizním pořadu na popularizaci fyziky, mohl velmi vážně ohrozit posádky projíždějících vozidel.

Strážníci proto informovali techniky dopravního podniku a ti žehličku během několika minut odstranili. Hlídka městské policie okamžitě v okolí i v blízkých domech hledala svědky události, pachatele ale v danou chvíli nebylo možné určit. Doplňující informace uvítají strážníci na služebně v Nováčkově ulici anebo na čísle 545 241 904.

Podobně bizarním případem se brněnští strážníci zabývali i vloni koncem října. Pobavený kolemjdoucí jim v koruně patnáctimetrového javoru rostoucího nedaleko studentských kolejí ukázal zaklíněnou lednici.

Mgr. Jakub Ghanem, MP Brno