logo

Na výjezdu z Prahy na D8 hořel kamion vezoucí zeleninu

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V sobotu krátce po 19. hodině policie asistovala hasičům při likvidaci požáru návěsu kamionu na 2. kilometru dálnice D8.

Samotný zásah hasičů si vyžádal téměř dvouhodinový odklon dopravy ve směru z Prahy na pražskou část Březiněves.

Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi frekventovanou komunikaci, vyžádalo si usměrnění dopravy velký počet prostředků a sil. Na místě a v bezprostředním okolí řídili dopravu policisté a strážníci z Prahy i Středních Čech.

Podle prvotních výsledků ohledání je pravděpodobnou příčinou požáru technická závada vozidla. Celková výše škody byla prozatím stanovena na 1 milion korun.

„Jednotka HZS Praha ze stanice Holešovice a jednotky Středočeského kraje ze Zdib, Vodochod a Neratovic zasahovaly od 19:21 hodin dne 12.08.2017 na konci Cínovecké ulice (začátek D8) ve směru z Prahy 9 u požáru návěsu kamionu, který převážel zeleninu. Hasiči pracovali v dýchací technice pomocí vysokotlaké vody a 1 C proudu. Po lokalizaci požáru v 19:32 hodin pak z návěsu odstranili palety se zeleninou pomocí navijáku, aby je dohasili mimo vozidlo. Řidič kamionu vyvázl bez zranění. V první fázi začínajícího požáru odpojil tahač od návěsu do bezpečné vzdálenosti a zabránil tak větším škodám. Vyšetřovatel hasičů na místě zjistil, že příčinou vzniku požáru byla technická závada na podvozku návěsu,“ uvedl mluvčí HZS Praha Martin Kavka.

mjr. Mgr. Andrea Zoulová , PČR