logo

Na Zbraslavi někdo uvázal psa ke stromu, ve zbídačeném stavu ho našla náhodná kolemjdoucí

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na značně podvyživeného psa ve velmi špatném zdravotním stavu, kterého někdo uvázal ke stromu, upozornila všímavá žena v pátek ráno přímo pracovníky útulku pro opuštěná zvířata městské policie.

Do ulice na Na plácku v Praze 5 proto okamžitě vyrazili zaměstnanci odchytové služby, kteří zde nalezli psa přivázaného ke stromu, který měl na sobě látkové černé kšíry a béžové vodítko. Vedle něj pak ležely tři misky, očkovací průkaz, léky na epilepsii a dopis.

Z něj se zaměstnanci útulku dozvěděli, že se pes – Sibiřský husky – jmenuje Bady a majitel psa, důchodce, se s ohledem na svůj věk a zdravotní stav, o něj není schopen dále starat. Majitel ještě uvedl, že pes trpí epilepsií a zažívacími a vylučovacími obtížemi. Podle prvotního vyšetření byl Bady značně podvyživený a ve velmi špatném stavu.

Ošetřovatelé městské policie společně s veterináři se nyní snaží dělat maximum proto, aby ho dostali z nejhoršího. Pokud se jim to podaří, věří, že Bady ještě někde najde klidný a láskyplný domov.

Protože nebyl nijak označen a údaje o majiteli byly v očkovacím průkaze velmi pečlivě začerněny, není možné majitele dohledat.

Irena Seifertová, MP Praha