logo

Na železničním přejezdu v Kralupech nad Vltavou došlo ke střetu kamionu s osobním motorovým vlakem

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V ulici Na Velvarské silnici v Kralupech nad Vltavou, na místním železničním přejezdu, došlo v úterý dopoledne k dopravní nehodě kamionu a osobního motorového vlaku, a to ze zatím neznámých příčin.

Vlak jel směrem od Olovnice do Kralup nad Vltavou. Kamion pak jel směrem od Velvar do Kralup nad Vltavou. Ze zatím neznámých příčin vjel řidič kamionu na železniční přejezd, kde se střetl s projíždějícím osobním vlakem.

V osobním vlaku byli lehce zraněni čtyři lidé. Řidič kamionu vyvázl bez zranění. Záchranáři převezli lehce zraněné do nemocnic ve Slaném a v Mělníku.

Silnice byla obousměrně uzavřena. Stejně tak byl zastaven železniční provoz. Železničáři nasadili náhradní autobusovou dopravu.

Nehodu zadokumentovali policisté, kteří ji vyšetřují společně s kriminalisty. Jednou z vyšetřovacích verzí je možná technická závada na kamionu, další verzí pak je možnost, že vjel řidič na železniční přejezd na červenou. Všechny verze nyní prověřují kriminalisté a v případě možné technické závady zkoumá kamion také znalec. Na místě zasahovaly také jednotky HZS Středočeského kraje a HZS SŽDC Kralupy nad Vltavou.

MrK, Týdeník Policie