logo

Na zledovatělých silnicích v Moravskoslezském kraji bourala řada řidičů

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

K devíti dopravním nehodám, které se staly na kluzkých silnicích, vyjížděli profesionální hasiči (HZS MSK) na území Moravskoslezského kraje během pouhých dvou ranních hodin úterý 2.1.2017 – přesněji od šesti do osmi hodin, z toho hned sedm nehod se stalo kolem osmé hodiny ranní. Hasiči vyprošťovali havarované osobní automobily z příkopů či asistovali odtahové službě, ošetřovali a přenášeli zraněné cestující a zabezpečovali vozidla před případným požárem.

Krátce po šesté hodině ranní vyprošťovala jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Český Těšín (okres Karviná) ve zdejší Železniční ulici osobní automobil z kolejiště. Nehoda se obešla bez zranění i bez úniku provozních kapalin.

Stejná jednotka (HZS MSK Český Těšín) vyprošťovala před osmou hodinou v Chotěbuzi (okres Karviná) osobní automobil z příkopu. Byl naložen na vozidlo odtahové služby.

Dvě jednotky hasičů (HZS MSK Třinec a JSDHO Mosty u Jablunkova) zasahovaly kolem osmé hodiny u nehody osobního automobilu v Mostech u Jablunkova (okres Frýdek-Místek), který skončil na střeše v příkopu. Dva cestující vyvázli bez zranění. Hasiči asistovali při nakládání havarovaného auta na vozidlo odtahové služby.

Vyprošťovací speciál Mercedes Actros Bizon ze stanice HZS MSK Ostrava-Zábřeh musel vyjet dodatečně za jednotkou HZS MSK ze stanice Havířov k nehodě osobního automobilu Ford Focus, který skončil v ostravské části Václavovice na okraji pole vedle silnice na střeše. Nehoda ve Frýdecké ulici se obešla bez zranění. Hasiči zajistili místo nehody a zabezpečili focus před případným požárem. Bizon jej přetočil zpět na kola a vytáhl zpět na silnici, a to bez poškození. Neunikly žádné provozní kapaliny.

Ve stejnou dobu zasahovaly dvě jednotky hasičů (HZS MSK Bruntál a JSDHO Vrbno pod Pradědem) u nehody osobního automobilu Kia v Široké Nivě (okres Bruntál, který skončil mimo silnici. Hasiči poskytli až do příjezdu ZZS MSK zraněné osobě předlékařskou pomoc a zabezpečila vozidlo před požárem. Hasiči přenesli zraněnou osobu do vozidla ZZS MSK a poté do vrtulníku LZS. S majitelem vozidla, který přijel na místo nehody, se velitel hasičského zásahu domluvil, že hasiči s havarovaným vozidlem nebudou manipulovat, že majitel bude s odtahovou službou jednat sám.

Jednotka HZS MSK ze stanice Frýdek-Místek asistovala odtahové službě při naložení osobního automobilu Suzuki Vitara v obci Staré Hamry (okres Frýdek-Místek) z příkopu. Řidička skončila v péči ZZS MSK. Předtím ještě s jednotkou místních dobrovolných hasičů zabezpečila vitaru před případným požárem.

por. Mgr. Petr Kůdela, HZS MSK