logo

Na Znojemsku zemřel cyklista, po pádu ho přejela řidička Peugeotu

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve čtvrtek 18. ledna 2018 těsně před osmnáctou hodinou přijali znojemští dopravní policisté informaci o tragické nehodě, při které zemřel 66letý muž.

Nehoda se stala na silnici I. třídy v katastru obce Miroslav. Řidič jedoucí se soupravou tahače a návěsu (ve směru od obce Pohořelice na obec Znojmo) předjížděl muže na jízdním kole jedoucího stejným směrem. Muž následně z nezjištěných příčin upadl na komunikaci před další projíždějící vozidlo – jednalo se o osobní vůz Peugeot jedoucí za nákladní soupravou. Řidička zmíněného osobního vozidla muže přejela.

Během prvotního ohledání a provedení nezbytných úkonů byl provoz řízen kyvadlově. Na místo policisté přizvali také soudního znalce z oboru dopravy. Dechová zkouška u řidičky osobního vozidla i řidiče kamionu byla negativní.

V současné době se kolegové snaží zmapovat pohyb cyklisty. Není vyloučeno, že se mohl pohybovat na komunikaci jako chodec. Dopravní policisté proto uvítají doplňující informace od svědků této tragické nehody, ale také od řidičů, kteří před nehodou projížděli zmíněným úsekem v obou směrech (v době okolo 17.40 – 17.56 hod.) a mají k dispozici kamerový záznam z vozidla, kde je pohyb šestašedesátiletého muže zaznamenán.

Uvedené informace mohou výrazně přispět k dalšímu šetření události. Kontakt na dopravní inspektorát je uveden níže.

Za pomoc a ochotu předem děkujeme.

por. Mgr. Kamila Haraštová, Policie ČR