logo

Načmárané tagy „Krypl“ mu štěstí nepřinesly. Mladého sprejera dopadli policisté

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policistům z obvodního oddělení Jaroměř se v těchto dnech podařilo objasnit případ sprejerství, kdy neznámý vandal v prvních dnech roku 2019 doslova počmáral celou prodejnu potravin v jedné ze čtvrtí Jaroměře.

Autor hanlivých nápisů, obrázků a značek rozhodně nebyl žádný poeta, s výběrem slov a jejich umístěním si příliš velkou hlavu nedělal. Nápisy barevnými fixami načmáral na výlohy, dveře, okna a další jen trochu volné plochy, co našel.

Majitelé objektu a prodejny tak vyčíslili způsobenou škodu na 25.000 korun. K osobě 21letého mladíka z Jaroměře policisty mimo jiné nakonec dovedly i záznamy z kamerových systémů. Muž se k činnosti přiznal, prý byl přitom velmi opilý a až následujícího dne zjistil, co vše onu novoroční noc tropil. Nicméně však zůstal zticha a nijak se své řádění nesnažil napravit. Příchod policistů po několika měsících jej značně překvapil.

Policisté z obvodního oddělení s ním zahájili trestní řízení pro přečin poškození cizí věci a mladíkovi hrozí až roční trest odnětí svobody, trest propadnutí věci nebo trest zákazu činnosti.

por. Mgr. Eva Prachařová, Policie ČR