logo

Nahý muž pobíhal po Kladně a rozbíjel vše, co mu stálo v cestě, odneslo to i vozidlo městské policie

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Několik oznámení o tom, že v okolí náměstí Sítná pobíhá nahý agresivní muž, který rozbijí auta, přijali kladenští strážníci v pondělí v noci.

Na místo byla ihned vyslána hlídka strážníků a místo začal monitorovat i operátor kamerového systému. Ten nahého muže zaznamenal v momentě, kdy vycházel z baru v Domě kultury a poté začal pronásledovat kolemjdoucí muže.

V době, kdy šílenec zaběhl do Brněnské ulice, byla již na místě hlídka strážníků. Na tu muž reagoval tak, že se rozeběhl proti služebnímu vozidlu, vyběhl na kapotu a koleny skočil na čelní sklo vozidla. To se nárazem rozbilo. Ve chvíli, kdy zasahující strážník vystupoval, vrhl se pořezaný muž i na něj a jako smyslů zbavený na něj útočil pěstmi i kopanci. Hlídka ihned použila donucovací prostředky, včetně teleskopického obušku.

Po chvíli zápasu se strážníkům podařilo muži nasadit pouta a po příjezdu sanity byl předán lékařům, neboť měl po těle mnoho řezných ran. Ty si měl způsobit tím, že proskočil několik skleněných výplní dveří, poškodil pět zaparkovaných vozidel a poničil vybavení jednoho baru. Lehké zranění utrpěli i oba zasahující strážníci. Po ošetření v nemocnici tvrdil pomatený muž, že je vlkodlak a proto skončil v psychiatrické léčebně.

Markéta Fröhlichová, MP Kladno