logo

Nákladní vlak smetl na přejezdu v Třešti osobní automobil, řidič utrpěl vážná zranění

vys msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali v úterý 24. dubna po dvacáté hodině večer oznámení o dopravní nehodě, která se stala na nezabezpečeném železničním přejezdu v Třešti.

Došlo zde ke střetu osobního vozidla a manipulačního nákladního vlaku. Na místo byla vyslána nejbližší policejní hlídka a policisté z dopravního inspektorátu Jihlava. Prvotním šetřením policisté zjistili, že padesátiletý řidič osobního automobilu projížděl po účelové komunikaci ve směru jízdy od místních zahrad směrem k ulici Palackého. Při vjíždění na železniční přejezd zřejmě nerespektoval dopravní značení stůj, dej přednost v jízdě a vjel na železniční přejezd ve chvíli, kdy po železniční trati přijížděl ve směru od Telče manipulační nákladní vlak.

Došlo ke střetu osobního vozidla a vlaku. Při dopravní nehodě cestovaly v osobním vozidle dvě osoby. Řidič osobního vozidla si způsobil těžké zranění, se kterým byl zdravotnickou záchrannou službou převezen do Nemocnice Jihlava. Došlo také k lehkému zranění spolujedoucí z osobního automobilu, která byla převezena na ošetření do Nemocnice Jihlava.

Ke zranění jiných osob nedošlo. Při dopravní nehodě došlo k hmotné škodě v celkové výši 170 000 korun. Policisté provedli u strojvedoucího vlaku a řidiče osobního vozidla dechové zkoušky negativními výsledky. Další okolnosti dopravní nehody jsou předmětem šetření ze strany policistů z dopravního inspektorátu Jihlava.

mjr. JUDr. Dana Čírtková, Policie ČR