logo

Námětem cvičení složek IZS byla v Hodkovicích nad Mohelkou letecká havárie

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pterý večer se konalo prověřovací cvičení složek IZS, jehož námětem byla havárie letadla v Hodkovicích nad Mohelkou. Nehodu ohlašoval v 16:47 hodin dispečer tamního letiště.

Následně se místo události zaplnilo jednotkami hasičů, zdravotníky a policisty. Pro účely cvičení byl letoun nahrazen autobusem, který byl zadýmen. Během cvičení byl prověřován například dojezd jednotek, záchrana zraněných osob či pátrání v terénu. Zranění se totiž nenacházeli jen uvnitř havarovaného stroje, ale i několik set metrů daleko ve stopě po letecké nehodě.

Postupně byly všechny osoby vyhledány. Celkem v letadle cestovalo 20 osob, 2 lidé na následky zranění zemřeli. Cvičení bylo pro účastníky přinosné a poděkování patří zúčastněným jednotkám i rozhodčím.

HZS Libereckého kraje zároveň děkuje aeroklubu Hodkovice nad Mohelkou za možnost provedení cvičení na ploše letiště (především vedoucímu letového provozu panu Miloslavu Fišerovi a figurantům z řad aeroklubu), DPMLJ za zapůjčení a dovoz autobusu pro simulaci letadla, AČR za zadýmení prostoru okolo autobusu, ČČK oblastnímu spolku Liberec za namaskování figurantů a doplnění činnosti ZZS LK vlastním sanitním vozem, figurantům z JSDHO Oldřichov a Raspenava, KÚ LK za finanční podporu.

por. Mgr. Zdenka Štrauchová, HZS LK