logo

Náraz Octavie do sloupu nepřežila v Nučicích spolujezdkyně

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V Královotýnské ulici v Nučicích na Praze západ došlo v noci na neděli, konkrétně před 2. hodinou ranní, k vážné dopravní nehodě osobního vozidla Škoda Octavia.

Třiadvacetiletý řidič vozidla vyjel v zatáčce mimo komunikaci, vjel na chodník a čelně naboural do sloupu elektrického vedení. Ve vozidle s ním tou dobou cestovala i pětadvacetiletá dívka.

Oba zůstali po nehodě zaklíněni ve vozidle. Na místo byly vyslány hlídky DI PČR Praha venkov západ (dohled + nehody), OOP Hostivice, posádky RZP a RV ZZS ASČR a ZZS Středočeského kraje a dále jednotky HZS SČK ze stanice Beroun a JSDH Rudná.

Jako první byli na místě dobrovolní hasiči z Rudné, kteří zjistili, že je posádka zaklíněna ve vozidle, přičemž řidič je při vědomí a spolujezdkyně v bezvědomí. Hasiči okamžitě začali poskytovat zraněným osobám předlékařskou pomoc. Dále zajistili místo nehody a provedli protipožární opatření.

Společně s jednotkou HZS ze stanice Beroun následně vyprostili zaklíněného řidiče, kterého předali do péče záchranářům. Ti ho převezli do Fakultní nemocnice v Motole.

U spolujezdkyně konstatoval zasahující lékař smrt. Na místo vyjela výjezdová skupina SKPV ÚO Praha venkov – západ. Po zadokumentování nehody a zajištění veškerých stop vyprostili hasiči tělo spolujezdkyně a následně asistovali při naložení vozu na odtahovou službu. Na místo dorazili také energetici, kteří museli zajistit poškozený sloup.

Dechovou zkoušku u řidiče nebylo možné provést. Jeho případné ovlivnění alkoholem tak budou muset potvrdit, či vyvrátit, až odběry biologického materiálu v nemocnici.

Okolnosti vzniku nehody nadále vyšetřují dopravní policisté společně s kriminalisty.

MrK, Týdeník Policie