logo

Náraz vytrhl řidiči autobusu volant z rukou, policisté hledají všechny cestující

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Náchodská dopravní policie vyšetřuje dopravní nehodu linkového autobusu s nákladním vozidlem v Olešnici u Červeného Kostelce a vyzývá všechny cestující, kteří v autobusu cestovali, aby se přihlásili jako svědci této nehody k jejímu řádnému zadokumentování.

K nehodě došlo ve čtvrtek 18. 10. 2018 v 15.15 hodin, kdy se s linkovým autobusem od Náchoda na Červený Kostelec, jedoucím po hlavní silnici z Olešnice směrem na Stolín na křižovatce za železničním přejezdem střetl nákladní vůz Iveco. Zleva jedoucí nákladní vůz zachytil pravým předním rohem kabiny a nákladového prostoru o levou přední část autobusu, přitom vytrhl levý sloupek autobusu i s volantem a přístrojovou deskou z vozu ven. Řidič autobusu, kterému náraz doslova odebral volant z rukou, naštěstí vyvázl bez zranění. Stejně tak nebyl zraněn ani nikdo další z přibližně 18 cestujících, kteří právě v autobuse cestovali. Většina z nich po nehodě pěšky odešla. Bez zranění vyvázl i řidič nákladního vozu. Přivolaní policisté místo nehody uzavřeli a dopravu ve spolupráci s městskou policií z Červeného Kostelce řídili kyvadlově nebo odkláněli po okolních silnicích. Na místě zasahovali také hasiči. Hmotné škody na autobusu byly odhadnuty na 1,2 miliónu korun, na nákladním automobilu na 100.000 korun. Alkohol byl u obou řidičů na místě vyloučen dechovou zkouškou. Policie nehodu dále vyšetřuje.

Vzhledem k tomu, že bylo autobusem přepravováno víc než 7 lidí, policie zahájila vyšetřování nehody pro podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení. Zároveň k řádnému a úplnému zadokumentování nehody žádá všechny cestující, kteří touto linkou cestovali, aby se přihlásili dopravní policii na telefon 974 534 254 – stálá služba dopravních nehod Náchod, nebo na bezplatné lince 158. Za pomoc děkujeme.

pro. Mgr. Eva Prachařová, Policie ČR