logo

Narození dítěte oslavovali rozbíjením zastávky MHD, arogantní chování po chvíli vystřídal pláč

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dva mladíci ve věku třiadvacet let a dvaadvacetiletá slečna oslavovali narození dítěte tím, že rozbíjeli zastávku městské hromadné dopravy. Aroganci vystřídal pláč. Slečna pak chtěla vzít všechnu vinu na sebe.

Na podivné chování skupinky mladých upozornil autohlídku strážníků z Prahy 5 všímavý muž. Tři osoby měly rozbíjet skleněné výplně přístřešku autobusové zastávky Nádraží Radotín. Hlídka zahlédla osoby odpovídající popisu, jak se od místa incidentu vzdalují, proto je ihned vyzvala, aby se vrátily zpět.

Arogantní chování při prokazování totožnosti posléze vystřídal pláč mladé ženy. Dvaadvacetiletá dívka chtěla vzít všechnu vinu na sebe. „Já si klidně sednu tady do toho auta, nechám se odvézt na služebnu, a vyzpovídám se tam.“ „Jako žena ženě, prosím…,“ vybízela ženskou polovinu hlídky strážníků.

Pro podezření ze spáchání trestného činu byly všechny tři osoby omezeny na osobní svobodě a předány přivolané hlídce Policie ČR. Ta nyní bude zjišťovat, jak se to celé seběhlo. Mladíci a dívka nadýchali při orientační dechové zkoušce kolem 1 promile.

Irena Seifertová, MP Praha