logo

Naši policisté reprezentovali ČR na policejním Mistrovství Evropy v plavání

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve dnech 28.8.-1.9. se konal v německém Hannoveru 15th USPE –European Police Championship Swimming 2017. Do plaveckého komplexu se sjelo 74 mužů a 54 žen z celkem 16. zemí Evropy.

Mezi nimi byla i desítka plavců Policie ČR – celkem 6 mužů a 4 ženy a vedli si velmi dobře. Tato skromná výprava dokázala vybojovat v bodovém pořadí zemí celkově 5. místo, kdy na třetí ztratila pouze 35 bodů a v medailovém pořadí obsadila celkově 4. místo. Obrovskou zásluhu na tomto měla Lenka Trčová z Operačního střediska Policejního prezidia, která dokázala na trati 50 m prsa vybojovat stříbrnou medaili a jako jedná dokázala v individuální disciplíně prolomit blok Německa a Ruska. Za toto sklidila při medailovém ceremoniálu obrovský potlesk od všech účastníků mistrovství.

Našim plavcům se podařilo získat dále 15 finálových umístění v individuálních disciplínách (5x 5. místo, 3x 7. místo a 8x 8. místo). K tomu podali výborný výkon jako tým, všechny štafety bojovaly o medailovou pozici do posledních okamžiků a nakonec ženy na tratích 4x 100 VZ a 4x 100 PZ obsadily 6. a 4. místo, muži na stejných tratích shodně 4. místo. Závěrečná mixová štafeta na 4×50 VZ skončila celkově na 6. místě

Každý z členů týmu – Lenka Trčová, Lenka Rendlová, Dominika Dohnálková, Kristina Bendová, Michal Špaček, Lukáš Grábl, Filip Špinar, Petr Růžička, Jiří Jakoubek, Jindřich Dáňa se probojoval do finále a za to jim patří obrovské uznání. Stejně jako poděkování Davidu Holému a týmu UNITOP, který zajistil bezproblémový chod výpravy.

MrK, Týdeník Policie