logo

Nedaleko obce Hutisko–Solanec na Vsetínsku shořelo osobní auto

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Hlášení o požáru auta v motorovém prostoru v části obce Solanec pod Soláněm přijali hasiči v 12:22 hodin. K uhašení plamenů byla vyslána jednotka Hasičského sboru města Rožnov pod Radhoštěm a jednotka dobrovolných hasičů obce Hutisko-Solanec. Obě jednotky vyjely s dvěma automobilovými stříkačkami.

V době příjezdu hasičů už bylo celé vozidlo Ford Mondeo v plamenech. Hasiči nasadili k uhašení požáru jeden vysokotlaký proud vody a jeden útočný proudu vody C. Dále provedli umístění sorbčních hadů, aby zabránili odtoku znečištěné vody a případných ropných produktů provozních náplní do potoka.

Na místo požáru se dostavila Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů.

Ve voze jely dvě osoby, které měly vozidlo vypůjčené. Ty sdělily vyšetřovateli hasičů, že jely z Velkých Karlovic. Při jízdě přes Soláň ucítiliy zápach pálících se plastů. Na nejbližším odpočívadle zastavily a zvedly kapotu motoru. Mezi blokem motoru a motorovou přepážkou uviděliy probleskovat plameny. Bohužel však u sebe neměly hasicí přístroj, kterým by vznikající požár uhasily. Mohly tak zabránit nebo alespoň omezit šíření požáru.

Škoda způsobená požárem byla určena v předběžné výši 150 000 korun.

nprap. Roman Žemlička, HZS Zlínského kraje