logo

Nedělní nehody motorkářů na jihu Čech skončily tragicky

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

První nehoda se stala krátce po druhé hodině odpolední na silnici 1/3 v katastru obce Sudoměřice u Tábora. Z dosavadního šetření vyplývá, že motocyklista (1965) jedoucí na motocyklu Yamaha FZ1 ve směru od Prahy do Tábora, z dosud neznámých příčin přejel do protisměru a zde se střetl s protijedoucím osobním automobilem Škoda Octavia.

Při nehodě utrpěl vážná zranění, kterým v pondělí v ranních hodinách v nemocnici podlehl.

Druhá nehoda, která měla nakonec také tragický konec, se stala na silnici I/3 před křižovatkou se silnicí III/14717 u odbočky na Horusice rovněž krátce po druhé hodině odpolední. Řidič (1984) motocyklu Yamaha FZ1 jel ve směru na České Budějovice, kdy zřejmě nedodržel bezpečnou vzdálenost za osobním vozidlem Chevrolet Corvetta, zřejmě nedokázal včas zareagovat na vzniklou situaci, nedobrzdil za zpomalujícím vozidlem a narazil levou boční částí motocyklu do zadní části automobilu. Nárazem byl odmrštěn na svodidla a následně zpět na vozovku. S vážnými zraněními byl transportován do nemocnice v Českých Budějovicích, kde ve večerních hodinách zemřel.

Jedná se již o 24. a 25. oběť dopravních nehod na jihočeských silnicích.

V sobotu řešili táborští dopravní policisté ještě jednu dopravní nehodu s účastí motorkáře, která se stala krátce před jednou hodinou odpolední na silnici I/19 mezi obcemi Lejčkov a Kladruby. Z dosavadního šetření vyplývá, že řidič osobního vozidla Hyundai i10 jel ve směru od obce Lejčkov směrem na Kladruby a při předjížděcím manévru pravděpodobně ohrozil řidiče motocyklu značky KTM, který ho v té samé chvíli již předjížděl. Řidič osobního vozidla patrně narazil levou částí vozidla do pravého boku řidiče motocyklu, a ten po střetu s automobilem vyjel vlevo mimo komunikaci, kde svůj motocykl zastavil. Při této dopravní nehodě došlo k lehkému zranění motocyklisty, s kterým byl zdravotnickou záchrannou službou transportován do nemocnice.

Všechny uvedené dopravní nehody jsou nadále v šetření policistů.

por. Bc. Lenka Pokorná, PČR