logo

Nehoda dodávky a osobního vozu uzavřela Břežanské údolí, hasiči vyprošťovali dvě zaklíněné osoby

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na silnici č. 101 mezi Dolními Břežany a pražskou Zbraslaví došlo ve středu večer k vážné dopravní nehodě osobního automobilu a dodávky.

Po čelním střetu obou vozů zůstaly v osobním voze zaklíněny dvě osoby. Na místo okamžitě vyjely jednotky HZS Praha ze stanice Modřany, HZS Středočeského kraje ze stanice Jílové, tři posádky RZP ZZS HMP, posádka RV ZZS HMP a dále hlídky Policie ČR ze Středočeského kraje, konkrétně z DI PČR.

Silnice byla po nehodě uzavřena. Hasiči vyprostili z osobního vozu dvě dospělé osoby, které předali do péče záchranářům. Osoby ve věku 23 a 38 let pak záchranáři transportovali do nemocnic. Třiadvacetiletá osoba utrpěla vážná mnohačetná poranění, přičemž byla po zajištění dýchacích cest transportována na centrální příjem Fakultní nemocnice v Motole. Osmatřicetiletá osoba utrpěla poranění hrudníku, horní i dolní končetiny a byla převezena do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích. Do motolské nemocnice pak bylo převezeno také dítě, které rovněž cestovalo v osobním voze. Při nehodě však naštěstí neutrpělo žádná viditelná poranění.

Hasiči dále provedli protipožární opatření a zajistili místo nehody.

Okolnosti vzniku nehody a její příčinu šetří policisté.

MrK, Týdeník Policie