logo

Nehoda kamionu u Zdic na Berounsku obousměrně zablokovala dálnici D5

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Řidič polského kamionu podle prvotních informací usnul za volantem, přičemž na 27. kilometru dálnice D5, ve směru na Plzeň, naboural do svodidel a do protihlukové stěny. Z poškozeného návěsu se následně vysypalo menší množství polymerových kuliček.

Na místo byly vyslány hlídky Policie ČR, včetně Dálničního oddělení Beroun a včetně hlídek z okolních obvodních oddělení a berounského dopravního inspektorátu, dále jednotky HZS SČK ze stanic Hořovice a Beroun, posíleny o dobrovolnou jednotku z Králova Dvora.

Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči v první moment neměli dostatek informací, a protože byl náklad označen jako nebezpečný pro životní prostředí, postupovali hasiči opatrně a v maximální možné ochraně. Zvolili protichemické ochranné obleky, v místě vytyčili nebezpečnou zónu a zřídili dekontaminační stanoviště.

Provoz v obou směrech dálnice byl zastaven. Policisté odkláněli dopravu na exitech 28 a 22. Na dálnici směrem od Prahy vznikla 14 kilometrů dlouhá kolona.

Na místo dorazila chemická laboratoř z Kamenice. Chemici následně náklad prohlédli a zjistili, že není nebezpečný. Veškerá bezpečnostní opatření tak mohla být zrušena. Provoz na dálnici byl ve směru na Prahu obnoven.

Okolnosti nehody i nadále vyšetřují dálniční policisté. Dechová zkouška u cizince proběhla s negativním výsledkem.

MrK, Týdeník Policie