logo

Nehoda Volkswagenu s vlakem, na přejezdu v Koutech nad Desnou, skončila škodou za téměř milion korun

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve středu 13. září 2017 krátce před půl čtvrtou odpolední došlo v obci Vikýřovice na železničním přejezdu bez závor k dopravní nehodě.

Řidič, 34letý muž ze Šumperska, jel s vozidlem Volkswagen Transporter ve směru od obce Hraběšice. Řidič nerespektoval výstrahu světelného přejezdového zabezpečovacího zařízení a s vozidlem vjel na železniční přejezd v okamžiku, kdy ze směru od obce Kouty nad Desnou přijížděl osobní vlak. Následkem tohoto došlo ke střetu.

Vozidlo bylo nárazem odhozeno mimo komunikaci, kde nejprve narazilo do kovového zábradlí a poté do chráničky kabelové trasy. Ve vlaku bylo přepravováno přibližně třicet osob a nikdo z nich nebyl zraněn. Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidiče vozidla, který byl převezen k ošetření do nemocnice.

U řidiče i strojvedoucího byly provedeny orientační dechové zkoušky na alkohol s negativním výsledkem. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na částku 500 tisíc korun, na vlakové soupravě na 400 tisíc korun a na zábradlí a chráničích kabelů na přibližně 40 tisíc korun.

por. Mgr. Ivana Paroulková, PČR