logo

Nehodu na Mělnicku nepřežili dva lidé, vážně zraněny byly dvě děti

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na silnici 616 mezi obcemi Uhy a Hleďsebe došlo v úterý odpoledne ke střetu dvou osobních vozidel Kia a Škoda Superb. Podle prvotních informací od Policie ČR měl řidič Superbu předjíždět přes plnou čáru, kdy se před zatáčkou čelně střetl s protijedoucím vozem Kia.

Řidič Superbu zůstal po nehodě zaklíněn ve svém voze. Ve druhém voze cestovala žena s dětmi (tříleté a několikaměsíční). Na místo byly vyslány jednotky HZS SČK ze stanic Kralupy nad Vltavou a Mělník, včetně velitele čety z Mělníka, dále několik posádek RZP ZZS ASČR, dvě posádky RV ZZS ASČR a hlídky Policie ČR. Povolána byla výjezdová skupina SKPV. Povolány byly taktéž vrtulníky letecké záchranné služby Kryštof 01 z Prahy a Kryštof 15 z Ústí nad Labem.

Silnice byla v místě nehody obousměrně uzavřena. Řidiče Superbu vyprostili hasiči pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Při nehodě utrpěl velmi vážná zranění. V kritickém stavu byl transportován do nemocnice, kde bohužel později podlehl svým vážným zraněním.

U ženy ve druhém voze musel lékař konstatovat smrt přímo na místě. Několikaměsíční miminko utrpělo velmi vážná zranění, se kterými bylo transportováno v kritickém stavu do nemocnice. V nemocnici pak skončilo i druhé vážně zraněné dítě (věk 3 roky).

Okolnosti vzniku nehody vyšetřují dopravní policisté společně s kriminalisty.

MrK, Týdeník Policie