logo

Nehodu služebního vozu strážníků v Pardubicích zaznamenala palubní kamera

pak msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pondělí 15. dubna 2019 v noci ve 21:48 hodin došlo v Pardubicích k nehodě služebního vozidla Městské policie Pardubice. Hlídkové vozidlo se v křižovatce ulic Teplého a Jana Palacha střetlo s osobním automobilem.

Vyšetřováním nehody se zabývá Policie České republiky. Důležitá zpráva je, že nikdo z účastníků nehody není v ohrožení života. Dvoučlenná hlídka i řidič osobního vozidla byli převezeni do nemocnice. „Oba naši strážníci byli ještě ten večer propuštěni do domácího ošetřování. Jejich zranění nebyla nijak vážná,“ uvedl ředitel Městské policie Pardubice Rostislav Hübl.

Za městskou policii k nehodě dodáváme jen tolik: hlídka městské policie jela k události narušení střeženého objektu se zapnutým majákem a sirénou. Křižovatkou projížděla z ulice Teplého a pokračovala do Pichlovy ulice na zelený signál na semaforu, což potvrzuje jak výpověď strážníků, tak záznam kamery ve služebním vozidle.

Cestu hlídkovému vozu v křižovatce v té chvíli ale zkřížilo modré osobní vozidlo, jehož řidič se snažil projet křižovatku od Chrudimi směrem do centra města.

MP Pardubice