logo

Nehodu v Olomouci nepřežily dvě nezletilé osoby, další tři lidé byli zraněni

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Zdravotnické operační středisko přijalo dnes ve 13.49 tísňové volání o dopravní nehodě dvou osobních vozů v Olomouci na silnici z Nových Sadů do Holice s několika zraněnými účastníky. Na místo události byly ihned vyslány čtyři výjezdové skupiny včetně letecké záchranné služby.

Do příjezdu posádek byla operátory u dvou zraněných prováděna telefonicky asistovaná neodkladná resuscitace, na kterou následně navázaly záchranné týmy. Bohužel vzhledem k mechanismu úrazu a rozsahu poranění se u dvou nezletilých pacientů nepodařilo obnovit základní životní funkce a jejich zdravotní stav byl neslučitelný se životem.

Další tři zranění, nezletilý pacient, žena a muž středního věku, byli po ošetření, zajištění a stabilizaci transportováni do Fakultní nemocnice na oddělení urgentního příjmu s lehkým až středně závažným poraněním.

Tisková zpráva Policie ČR:
Dnes krátce před čtrnáctou hodinou jsme přijali oznámení o dopravní nehodě na komunikaci 2/570, ve směru z Holice na Nové Sady. Došlo zde k dopravní nehodě 4 vozidel.

Podle prvotních informací při nehodě zemřely dvě nezletilé osoby, další tři osoby – jedna nezletilá a dvě dospělé, byly zraněny. Komunikace je v současné době uzavřena v obou směrech a policisté provádí odklon dopravy po okolních komunikacích. Uzavřena bude po dobu provádění šetření nehody a odstraňování jejich následků.

Veškeré okolnosti nehody, její příčiny a souvislosti, stejně jako míra zavinění jednotlivých účastníků nehody a výše vzniklé škody jsou v šetření.

Tisková zpráva HZS OLK:
Pomoc jednotky požární stanice v Olomouci, přesněji posádek dvou výjezdových vozidel si vyžádala velmi vážná dopravní nehoda oznámena na centrum tísňového volání HZS Olomouckého kraje krátce po čtrnácté hodině ve čtvrtek 29.3.2018. Dle prvotních získaných informací došlo ke střetu více osobních vozidel s větším počtem zraněných na místě.

Hasiči po svém příjezdu nemuseli žádnou ze zraněných osob vyprošťovat pomocí speciálních hydraulických nástrojů. V době jejich příjezdu byly zraněné osoby v péči zdravotníků. Hasiči zahájili intenzivní asistenci při záchranně a resuscitaci osob. Při dopravní nehodě došlo celkem k pěti zraněním, bohužel ve dvou případech šlo o zranění smrtelná.

V navazujícím čase provedla jednotka nutná bezpečnostní opatření a zajištění čtyř vozidel proti vzniku požáru. Po skončení dokumentace dopravní nehody posádky vypomohly při naložení vozidel na odtahové speciály, zasypání uniklých provozních látek na komunikaci a pro opětovné zprovoznění komunikace i závěrečný úklid vozovky.

ZZS OLK + Policie ČR + HZS OLK