logo

Nehody dvou Fiatů na kluzké silnici u Kladna, jeden narazil čelně do náklaďáku, druhý naboural služební vůz Policie ČR

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na pozemní komunikaci mezi obcemi Velká Dobrá – Kladno byly oznámeny během sedmi minut dvě dopravní nehody.

Po sedmé hodině vyjížděli policisté ze skupiny dopravních nehod k dopravní nehodě nedaleko obce Velká Dobrá, kde došlo ke střetu osobního vozidla značky Fiat se služebním vozidlem. Při dopravní nehodě nedošlo k žádnému zranění osob.

Policisté provedli u obou řidičů dechovou zkoušku, která byla s negativním výsledkem. Příčina dopravní nehody je v šetření.

Jen o několik metrů dál se stala další dopravní nehoda, kde došlo ke střetu nákladního vozidla a osobního vozidla značky Fiat. Při této dopravní nehodě utrpěla čtyřiatřicetiletá řidička z osobního vozidla zranění, se kterým byla převezena posádkou ZZS do kladenské nemocnice. Provedenou dechovou zkouškou na místě byl alkohol u obou řidičů vyloučen.

Pozemní komunikace byla s určitým omezením průjezdná. Co bylo příčinou této dopravní nehody je nyní předmětem šetření.

Upozornění pro řidiče – neriskujte!

Dopravní policisté upozorňují, že silnice pokrytý sněhem nebo ledovkou, ale rovněž i pouze po dešti mokrá silnice má jiné vlastnosti než pozemní komunikace, která je suchá. Především vlivem ledu, sněhu a mokra se prodlužuje brzdná dráha vozidla.

Z těchto důvodů je vhodné zvýšit opatrnost při jízdě a předcházet tak dopravním nehodám nejen v zimních měsících:
– nepřeceňovat své řidičské schopnosti a snížit rychlost jízdy
– dodržování většího rozestupu od vozidel jedoucích před vámi
– plynulost jízdy, to znamená vyhnout se jízdě stylem brzda – plyn, vyhnout se při jízdě také prudkému trhání volantem, například překážky objíždějte volným větším obloukem, snížíte tak riziko smyku
– věnujte pozornost změnám stavu vozovky, mějte na paměti, že v zimě nemusí být stav vozovky na všech úsecích vozovky stejný.

nprap. Jana Šteinerová, Policie ČR