logo

Nehody kamionů uzavřely Lochkovský i Komořanský tunel

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Krátce po půl sedmé večer došlo v Lochkovském tunelu na Pražském okruhu, ve směru na Ruzyni, k nehodě kamionu. Ten narazil do zdi.

Na místo postupně vyjely jednotky HZS Praha ze stanic Krč, Smíchov, Radotín a Modřany, velitel směny ze stanice Centrála, posádky RZP, RV a Inspektor provozu ZZS HMP a také hlídky Policie ČR – Oddělení řízení dopravy, Místní oddělení Radotín, Oddělení řízení dopravy a Oddělení dopravních nehod. Povolán byl vrtulník LZS Kryštof 01.

Provoz v Lochkovském tunelu byl zastaven v obou směrech. Prakticky okamžitě se vytvořily kolony. Hasiči vyprostili z kabiny vozu 33 letého řidiče, kterého záchranáři uvedli do umělého spánku a s úrazem hlavy ho nejprve sanitkou převezli k vrtulníku LZS a následně letecky transportovali do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích.

V průběhu zásahu u nehody v Lochkovském tunelu došlo k další nehodě kamionu v Komořanském tunelu. I zde museli hasiči vyprostit zaklíněného řidiče. Ten však utrpěl pouze lehká zranění. Záchranáři ho převezli do nemocnice.

Provoz v obou zmíněných tunelech byl na dobu nezbytně nutnou obousměrně zastaven. Okolnosti nehod vyšetřují dopravní policisté.

MrK, Týdeník Policie