logo

Nejlepším policejním střelcem na světě je královéhradecký policista nprap. Bc. Miroslav Zapletal

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Začátkem listopadu 2017 se ve Spojených arabských emirátech v Abú Dhabí konal 2. ročník světových policejních her – 2nd USIP WORLD POLICE GAMES 2017. Policisté, reprezentující Českou republiku pod hlavičkou UNITOP, měřili s kolegy své síly ve čtyřech disciplínách – plavání, jiu jitsu, judo a sportovní a dynamická střelba. Na této sportovní akci se sešli ti nejlepší borci z více jak třiceti zemí světa.

Mezi nominovanými reprezentanty byl také hradecký policista nprap. Bc. Miroslav Zapletal, instruktor střelecké přípravy zásahové jednotky KŘP Khk, který kolegům z celého světa předvedl elitní výkon a přivezl domů ZLATO!

Sportovní a dynamické střelbě podle pravidel IPSC se tento policista věnuje již cca 10 let, a to i na profesionální úrovni. Mezi jeho úspěchy patří například ME v roce 2013 v Portugalsku, kde s českým reprezentačním týmem získal zlatou medaili. Mimo jiné je také mezinárodním mistrem Nového Zélandu z roku 2010 nebo šampiónem z mistrovství Afriky, které se konalo v roce 2012 v Zimbabwe . Letos v listopadu se mu však podařil největší úspěch jeho kariéry. Získaný titul Mistra světa ve sportovní a dynamické střelbě na Světových policejních hrách ve Spojených Arabským Emirátech Miroslav právem považuje za svůj obrovský úspěch. Policii ČR vzorně reprezentoval i za střelecký tým českých policistů, neboť se společně stali druhým nejlepším týmem na světě!

První světové policejní hry se konaly v Kolumbii v roce 2015. Není bez zajímavosti, že od té doby začala většina zemí organizovat a vytvářet v rámci policie a ministerstva vnitra týmy profesionálních sportovců pro jednotlivé disciplíny. Na současných světových hrách tak bylo velmi těžké získat jakoukoli medaili, neboť se bojovalo proti profesionálním sportovcům, kteří běžně reprezentovali a reprezentují své země také na olympijských hrách. Další ročník světových policejních her je plánován pro rok 2019 v italském Miláně. Při závěrečném ceremoniálu v Abú Dhabí předali proto organizátoři pomyslnou štafetu italským představitelům, kteří to nebudou mít v organizaci dalšího ročníku jednoduché. Spojené Arabské Emiráty totiž nastavili sportovní laťku opravdu vysoko.

K mimořádnému výkonu celému týmu gratulujeme a Miroslavovi přejeme výbornou sportovní kondici a hodně úspěchů.

por. Mgr. Lenka Burýšková, Policie ČR