logo

Němec v kempu zaútočil na mladého muže, kriminalisté ho obvinili z pokusu o vraždu

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V neděli, v rekreačním areálu Kristýna, zaútočil 44letý cizinec na 27letého muže z Hrádku nad Nisou a způsobil mu rozsáhlá poranění na těle. Útočníka policisté zadrželi a obvinili z vraždy ve stadiu pokusu. Vyšetřování probíhá vazebně.

V neděli, krátce před jednou hodinou v noci, došlo v rekreačním areálu Kristýna k napadení mladého muže občanem Spolkové republiky Německo.

44letý cizinec, naprosto bezdůvodně, bez jakéhokoliv předešlého kontaktu nebo útoku, ať už verbálního či fyzického, napadl ostrým předmětem 27letého muže z Hrádku nad Nisou. Způsobil mu rozsáhlá poranění v horní polovině těla, se kterými ho Zdravotnická záchranná služba převezla do Krajské nemocnice Liberec. Muž je mimo ohrožení života.

Policistům se podařilo cizince do zhruba třiceti minut po napadení zadržet. Vzhledem k tomu, že byl zjevně pod vlivem alkoholu, převezli ho nejprve k lékařskému vyšetření, aby lékař posoudil, zda je schopen umístění do policejní cely, kde také následně skončil. Současně u něho byla provedena orientační dechová zkouška, při níž nadýchal bezmála tři promile.

Případem se zabývají krajští kriminalisté, kteří proti 44letému cizinci zahájili trestní stíhání pro zvlášť závažný zločin vraždy ve stadiu pokusu, a rovněž vrchní komisař podal podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby. Tu soudce z důvodu, aby se obviněný nevyhýbal trestnímu stíhání, nebo se podobné trestné činnosti nedopustil znovu, akceptoval.

Vyšetřování události je na počátku, vrchní komisař bude nyní vyslýchat důležité svědky události a zjišťovat motiv jednání občana Spolkové republiky Německo, který je v případě uznání viny před soudem ohrožen trestní sazbou 10 až 18 let odnětí svobody.

O zadržení cizince a samotné události informovali policisté příslušný zastupitelský úřady v SRN.

mjr. Mgr. Vlasta Suchánková, PČR