logo

(Ne)obyčejní lidé u IZS – Mirka Dobsová

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Zamýšleli jsme se, jak trochu přiblížit občanům naše kolegy policisty, strážníky, záchranáře a hasiče. I oni mají své vlastní životy, záliby, koníčky, sportovní aktivity. Vytvářejí zkrátka i jiné hodnoty a jejich práce je sice mnohdy poslání, ale v rámci volna žijí pro svou rodinu, přátele, kamarády i jinak.

Vybíráme z našich řad a v dalším období se budeme snažit našim příznivcům představit některé z nás.

První osobou je strážník městské policie Neratovice Mirka Dobsová. Není tajemstvím, že její manžel je velitel pořádkové jednotky Policie ČR, Územní odbor Mělník. Ale zpátky k naší strážnici Mirce. U MP pracuje krátce, od letošního února, kdy úspěšně absolvovala přijímací řízení a v březnu zvládla zkoušky strážníka. Aktuálně se věnuje hlídkové službě, aktivně je nápomocna preventistovi na přednáškách v mateřských a základních školách, domovech seniorů a dalších skupinách našich občanů.

Z hodnocení jejího velitele Rostislava Oplta vyplynula maximální ochota a nasazení Mirky při plnění služebních úkolů. Když někdo ze zdravotních důvodů nenastoupí do služby, je vždy ochotna ho zastoupit, aktivně se zapojuje do všech akcí např. dětského dne, střelecké soutěže o pohár MP a dalších služebních aktivit.

Ale původně jsme vám slibovali nahlédnout do soukromí našich kolegů…

Životním krédem Mirky je heslo “Nikdy se nevzdávat a bojovat”. Je to příslovečné k aktivitám, které provozuje v době svého volna. Skutečností je, že vychovává dvě děti, prakticky nemá oddychu a maximum času věnuje rodině a sportu. Se sportem začala již v první třídě tím, že se přihlásila na plavecké závody aniž by uměla plavat. Tak vlastně začala v plaveckém oddílu. U závodního plavání zůstala patnáct let, kdy se poslední roky věnovala spíše vodní záchranné službě. 8 let působí jako instruktor různých skupinových cvičení – instruktor jízdy na kole, cvičení na trampolíně, kruhové tréninky. Současně absolvovala školu fitness trenéra. Preferuje však práci se skupinami lidí, kde je více zábavy a cvičenci se motivují navzájem. Mirku baví vše, co jí nenechá sedět a nudit se. Je člověk, který potřebuje pohyb a je naprosto jedno jaký. Našla zálibu v překážkových bězích, kde zažívá pocit naprostého adrenalinu, bolesti, vysílení, štěstí a to vše jí, dle vlastních slov, možná nutí jít do toho znovu a znovu, i když vždy říká “je to naposledy”.

Od roku 2013 se věnuje projektu Sportem pro život. Tento projekt je spojení sportovních aktivit s pomocí pro druhé. Každý rok se snaží udělat jiný a podstatně zajímavější koncept.

Rok první byl věnovaný lidem, kteří si přišli zdarma zacvičit různé druhy sportů pod vedením instruktorů a současně se seznámit a podpořit sbírku Skutky naděje a Daruj život.

Druhý ročník byl ve znamení Běhu naděje a veletrhu sportovních a zájmových kroužků pro děti a dospělé v Neratovicích, opět ve prospěch charity. No a třetí ročník nabídl návštěvníkům možnost vyzkoušet kousek překážkového závodu, který běhají i policisté a strážníci a opět Běh naděje. Tento rok byla snaha získat i finanční podporu pro místního chlapečka, těžce postiženého Kubíka a tím mu pomoci.

Dobrý anděl představuje všechny organizace, které v projektu Sportem pro život pomáhají například rodinám s dětmi, kde otec, matka nebo některé z dětí trpí závažným dlouhodobým onemocněním, důsledkem čehož se rodina dostala do finanční tísně.

V Neratovicích je vnímána jako místní patriotka, jak uvedl místní deník, která zavedla tradici pořádání charitativních akcí pod záštitou občanského sdružení Skutky naděje, jež pomáhá dětem s onkologickými nemocemi. V roce 2015 při vyhlašování “Sportovec roku”, byla nominována na cenu Fair Play. Dle jejích slov to bylo skutečně velkým překvapením, nejen pro velkou konkurenci a upřímně ji to potěšilo.

Přejeme Mirce, aby jí snaha pomáhat druhým neopustila a celkově se jí dařilo v osobním i pracovním životě.

IZS Mělník