logo

(Ne)obyčejní lidé u IZS – pprap. Daniel Treml z HZS Středočeského kraje

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Další medailonek o lidech pracujících v IZS Mělník. V poslední době jsme mohli číst o strážnici MP Neratovice Mirce Dobsové, policistovi ÚO Mělník Martinu Příhodovi, lékaři ZZS Mělník Tomáši Hlaváčkovi. Z výčtu je zřejmé, že nám chybí nějaký hasič.

Proto jsme oslovili pprap. Daniela Tremla z Hasičského záchranného sboru ČR, který slouží na stanici v Mělníku již 12 let. Zastává zde pozici technik spojové služby.

Danielovi je 38 let, je šťastně ženatý a slouží u hasičů již 11tým rokem. Nemá vlastní životní krého, žije realitou, přítomností a tomu dává maximum.

Sportovat začal od malička. Pocházím ze sportovně laděné rodiny. Ve 12 letech ho přivedl otec k závodní cyklistice. V 17 letech se pak stal profesionálním cyklistou a dostal svou první smlouvu. To mu vydrželo do 21 let, kdy nastoupil do Spolany Neratovice k profesionálním hasičům. To byl rok 2000. Následně v roce 2005 přestoupil k Hasičskému záchrannému sboru, územní odbor Mělník, na stanici přímo v Mělníku (pod zdejší územní odbor spadají ještě stanice Neratovice a Kralupy n. Vlt.). I přes hasičskou kariéru však s cyklistikou neskončil. Spíše naopak, začal na sobě ještě více pracovat a v roce 2009 se stal amatérským Mistrem Evropy.

V roce 2010 vyrazil na své první Světové hry profesionálních hasičů do Jižní Koreje, odkud dovezl dvě zlaté medaile. V roce 2012 se pak stal Mistrem světa profesionálních hasičů v silniční cyklistice. Mezitím na domácích tratích vyhrával všechny závody, které v amatérské cyklistice něco znamenaly. Se sportem procestoval všechny světové kontinenty.

Již 8 let trénuje předního českého handicapovaného cyklistu Jiřího Boušku, kterého dovedl k titulu Mistra světa a absolvoval s ním dvě paralympiády. Londýnskou a teď naposledy v brazilském Riu. Dále spolupracuje se sportovním klubem Jedličkova ústavu, kde pomáhá a radí s tréninkem mladým sportovcům. Jak sám Dan říká: “Není nic lepšího než pomáhat handicapovaným dětem plnit si své sny.”

Spoluvlastní profesionální cyklistický tým Lawi-Author, kde má na starosti především sportovní stránku, závodní program, soustředění apod.

V příštím roce budou pořádat cyklistické kempy, kde bude učit hobby cyklisty, jak si cyklistiku co nejvíce zpříjemnit. A vůbec ho celkově baví předávat zkušenosti, kterém za 25 let své kariéry nasbíral.

V poslední době se Dan snaží více času věnovat rodině, manželce Stáně, dvěma psům Borůvce a Malině. Před několika měsíci byl konfrontován s velmi příjemnou zprávou, že čekají přírůstek do rodiny,. Takže od dubna příštího roku bude Dan i šťastným otcem.

Za tým IZS Mělník přejeme Danielovi hodně zdraví, štěstí, spokojenosti, zdravého potomka a ať má stále dostatek sil na to všechno.

IZS Mělník