logo

„Nepij to, podej to“. Auto v České Lípě začalo hořet od zábavní pyrotechniky, strážníci ho hasili šampaňským

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Během ohňostroje, kterým lidé na českolipském náměstí T. G. Masaryka vítali nový rok 2019, se odehrála kuriózní událost, která by naznačuje, že lidé nejsou lhostejní k neštěstí druhého.

Na náměstí lidé odpalovali nejrůznější dělobuchy, rachejtle a petardy. Jedna z nich se ocitla mezi kovovou a plastovou částí automobilu zaparkovaného před radnicí a začala hořet.

Naštěstí si toho všimli lidé kolem a upozornili strážníky, kteří oheň nemohli vidět, protože stáli z jeho druhé strany. Když oslavující lidé viděli, že hoří auto, okamžitě začali strážníkům podávat lahve se šampaňským, aby mohl být oheň co nejdříve poražený. Když už se to téměř podařilo, ale bylo potřeba ještě trochu tekutiny, někdo podal lahev kvalitního vína.

Tím bylo nebezpečí, které hrozilo i autům kolem, zažehnané. Strážníci přivolali také hasiče, kteří už s likvidací ohně práci neměli, ale zato důkladně termokamerou prohlédli auto. Policisté pak začali hledat svědky, aby zjistili, zda někdo nezapálil auto úmyslně. Vzhledem k místu a zejména času – bylo několik minut po půlnoci – se nepovedlo najít původce požáru.

Díky duchapřítomným reakcím všech zúčastněných se podařilo uchránit majetek před zničeným. Městská policie děkuje všem, kteří se vzdali alkoholu ve prospěch dobré věci.

Bc. Eva Vlastníková, MP Česká Lípa