logo

Nepomučtí policisté zastavili řidiče pod vlivem marihuany a pervitinu, drogy našli u spolujezdců

plk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 8. 3. 2017 krátce před jedenáctou hodinou v noci v obci Srby hlídka policistů z obvodního oddělení policie Nepomuk kontrolovala osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Felicie. Ve vozidle se nacházel čtyřiadvacetiletý muž a dva spolujezdci ve věku dvacet a devětadvacet let. Hlídka provedla u řidiče dechovou zkouška na přítomnost alkoholu, ta vyšla s negativním výsledkem.

Policisté následně přistoupili k provedení orientačního testu na drogy. Detekční jednotka byla pozitivní na látky cannabis a amfetamin. Policisté následným důkladným šetřením nalezli u spolujezdců látky pervitin a marihuanu. Vzhledem ke zjištěnému deliktu byl na místo přivolán policejní psovod se psem, který vyřešil toto protiprávní jednání v blokovém řízení na místě.

Řidič byl poté policisty vyzván k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, čemuž se dobrovolně podrobil. Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz. Ten je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a policisté se jeho jednáním dále zabývají.

pprap. Hana Rubášová, PČR