logo

Nepoznáte pachatele loupeže v pražských potravinách? Odnesl si několik tisíc korun

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Kriminalisté z druhého policejního obvodu se od pátku 16. prosince zabývají případem loupežného přepadení prodejny v ulici Ostrovského v Praze 5.

Do obchodu krátce před půl sedmou večer vešel neznámý muž, který si svou tvář částečně maskoval šálou. Po příchodu zamířil přímo k prodejnímu pultu, kde vyčkal do příchodu obsluhy. Muž poté prodavačku upozornil, že se jedná o přepadení a že jestli mu nedá peníze, tak ji zabije. V kapse přitom držel předmět připomínající teleskopický obušek. Žena ve strachu o svůj život otevřela pokladnu, ze které lupič odcizil finanční hotovost v řádu tisíců korun. V té chvíli do prodejny přišel další zákazník. Loupežník si proto peníze nastrkal do kapes a z prodejny odešel.

Muž během přepadení hovořil česky bez přízvuku. Jeho jednání i podobu zachytily bezpečnostní kamery a i přesto, že si svůj obličej snažil částečně maskovat, někdo by ho mohl poznat. Proto se v této souvislosti obracíme na širokou veřejnost s prosbou o pomoc. Jakékoli informace k muži zachycenému na záznamech, jeho totožnosti či pobytu, přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158.

Muž je podezřelý z trestného činu loupež, za což mu v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

Za pomoc a spolupráci předem děkujeme.

por. Mgr. Iveta Martínková, PČR