logo

Nepřipoutaný řidič VW Caddy narazil na Žďársku do stromu, nehodu nepřežil

vys msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali v pátek 24. listopadu večer před devatenáctou hodinou oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici II/350 na Žďársku.

Na místo události byla vyslána nejbližší policejní hlídka a výjezdové vozidlo policistů dopravního inspektorátu Žďár nad Sázavou. Policisté šetřením na místě zjistili, že jednašedesátiletý řidič projížděl s nákladním vozidlem (do 3,5 tuny) tovární značky VW Caddy po silnici II/350 ve směru jízdy od obce Vepřová k obci Račín. Při projíždění prudkou levotočivou zatáčkou s vozidlem přejel z dosud nezjištěných příčin vpravo na travnatou krajnici, ve které následně narazil čelně do vzrostlého stromu.

Při dopravní nehodě utrpěl řidič těžké zranění a byl ve velmi vážném stavu z místa dopravní nehody převezen vozidlem zdravotnické záchranné služby do Nemocnice v Novém Městě na Moravě. Na následky vážných zranění po převozu v nemocnici zemřel. U řidiče z důvodu rozsahu jeho zranění nemohla být na místě nehody provedena dechová zkouška, proto bylo v nemocnici zajištěno provedení lékařského vyšetření spojeného s odběrem krve.

Řidič cestoval ve vozidel sám. Policisté šetřením na místě dopravní nehody zjistili, že řidič nebyl za jízdy připoután bezpečnostním pásem. Při nehodě vznikla hmotná škoda ve výši 40 000 korun. Další okolnosti dopravní nehody jsou předmětem šetření policistů z dopravního inspektorátu Žďár nad Sázavou.

mjr. JUDr. Dana Čírtková, Policie ČR