logo

Netradiční výcvik pořádkové jednotky v Královéhradeckém kraji za využití vrtulníku LS Policie ČR

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Netradiční výcvik krajské pořádkové jednotky z Královéhradeckého kraje, konkrétně družstev z Pohotovostního a eskortního oddělení a z Územního odboru Hradec Králové se ve středu uskutečnil v krajské metropoli a jejím okolí. Policisté pod vedením zkušených lektorů si při něm ověřili spolupráci s Leteckou službou PČR a postupy při využití vrtulníku, taktiku při pátrání po pohřešovaných osobách, ale při pátrání po ozbrojeném pachateli.

Při zrychleném, taktickém a nakonec i skrytém přesunu si ověřili znalosti topografie a orientace v terénu. V závěrečné fázi pachatele skutečně vypátrali a úspěšně jej každá ze skupin eliminovala. Jak to už při cvičení bývá, došlo i na simulovaná poranění, se kterými si však policisté hravě poradili.

Při náročném cvičení se opět potvrdilo, že funkční týmová spolupráce je důležitým prvkem při činnostech pořádkové jednotky. Další výcvik nás shodou okolností čeká zítra, kde budeme zdokonalovat taktiku zákroku proti skupinám osob a davu, zadržení, poutání a samozřejmě i zvýšíme svou fyzickou zdatnost.

mjr. Bc. Jan Čížkovský, Policie ČR