logo

Nezletilý mladík vyhrožoval v Teplicích bombou v nákupním centru, policisté ho zadrželi ve vedlejším obchoďáku

ulk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve čtvrtek před třináctou hodinou jsme přijali anonymní oznámení o uložení nástražného výbušného v obchodním centru Galerie Teplice. Na místo ihned vyjely policejní hlídky a postupně ve spolupráci s pracovníky ostrahy evakuovali z objektu kolem tisícovky lidí.

S ohledem na bezpečnostní situaci v Evropě, potažmo ve světě, nemůžeme podcenit žádné oznámení a v zájmu zajištění bezpečnosti občanů jsme kromě samotného centra uzavřeli i okolní ulice. Především uzavírka ulice Alejní způsobila kolaps dopravy v centru města, přijetí tohoto opatření však bylo nezbytné v zájmu ochrany života a zdraví obyvatel, jejichž bezpečí policie nemůže riskovat.

Na místo byl povolán psovod se psem speciálně cvičeným na vyhledávání výbušnin, při prohlídce obchodního centra a přilehlého okolí nebyl žádný nástražný výbušný systém nalezen. Vzhledem k rozloze objektu trvala prohlídka až do půl čtvrté, kdy se mohli zaměstnanci i zákazníci znovu vrátit dovnitř a zároveň byly zprůjezdněny také okolní ulice.

Paralelně s prohlídkou objektu policisté intenzivně pátrali po anonymovi, který byl po 15 hodině zadržen v sousedícím obchodním centru. Zadrženým je mladík, kterému ještě nebylo osmnáct let, je podezřelý ze spáchání provinění šíření poplašné zprávy.

por. Bc. Daniel Vítek, Policie ČR