logo

Neznámý pachatel na ulici v Ostravě přepadl mladíka, požadoval po něm vydání peněz

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 16. 12. 2017 kolem 04:45 hod. došlo v Ostravě – Moravské Ostravě na křižovatce ulic Českobratrská a Poděbradova (poblíž přechodu pro chodce), ke zvlášť závažnému zločinu loupeže.

Neznámý po krátkém rozhovoru s 22letým mužem vyžadoval vydání finanční částky v řádech stovek korun s výhrůžkou fyzického útoku. Oběť na požadavek nereflektovala, načež byla napadena a povalena na zem. Podezřelý opětovně požadoval vydání peněz, znovu s pohrůžkou užití násilí. Poškozený předstíral hledání peněz a v příhodný okamžik utekl.

K popisu podezřelého lze uvést, že se jednalo o muže ve věku kolem dvaceti let, vysokého asi 175 cm, štíhlé postavy. Měl světlé vlasy sčesané na pravou stranu, po stranách a vzadu vyholené. Oblečen byl do černé bundy do pasu se zipem bílé barvy, pod kterou měl triko černé barvy. Dále měl modré rifle s bílým opaskem a obut byl do bílých bot. Na levé ruce měl hodinky.

K objasnění okolností události jsme zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin loupeže. Pachateli hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

V průběhu prověřování byl zajištěn obrazový záznam, který zasílám přílohou.

Žádáme tímto svědky o jakékoliv informace vedoucí k věci a identitě neznámého muže na přiloženém záznamu. Informace sdělte na lince 158. Za případnou pomoc a informace děkujeme.

pprap. Mgr. Lukáš Kendzior, Policie ČR