logo

Neznámý pachatel přepadl na Plzeňsku poštu, pátrá po něm policie

plk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policisté Policie České republiky pátrají po neznámém pachateli, který se dopustil loupeže na pobočce České pošty v obci Nezvěstice.

Ve čtvrtek pár minut po druhé hodině odpoledne vstoupil neznámý pachatel do pobočky České pošty v obci Nezvěstice a u přepážky od zaměstnankyně pod pohrůžkou zbraně požadoval vydání finanční hotovosti. Žena z obavy o své zdraví a život pachateli vyhověla a vydala mu hotovost. Neznámý pachatel z místa činu utekl neznámo kam.

Popis pachatele: muž, věk 30 – 35 let, vysoký zhruba 180 cm, štíhlé postavy, bílé pleti, hovořil plynně česky bez jakékoliv vady. Oblečen byl do černé mikiny s kapucí, kterou měl na hlavě a kalhot tmavé barvy.

Policisté žádají o spolupráci všechny občany, kteří se v předmětné době pohybovali v blízkosti pobočky České pošty v obci Nezvěstice a všimli si podezřelého chování jakékoli osoby, aby neprodleně podali zprávu na nejbližší služebnu Policie České republiky nebo na tísňovou linku 158.

Také touto cestou žádáme řidiče, kteří v rozmezí mezi 13.00 – 15.00 hodinou projížděli po hlavní komunikaci či v okolí místa pobočky České pošty v Nezvěsticích a ve vozidle mají vozidlovou kameru, zda by mohli poskytnout záznamy policistům a přispět tak k objasnění případu.

Případem se nadále zabývají plzeňští kriminalisté. Za trestný čin loupeže hrozí pachateli trest odnětí svobody od 2 do 10 let.

por. Hana Kroftová, DiS., Policie ČR